01.01.2016, godz.: 10:01

Magic Jewelry

dodane przez: nostal_admin kategoria: Logiczne, M

Ilość gier tertrisopodobnych na wszystkich platformach jest wprost zatrważająca i w przypadku Pegasusa wcale nie było inaczej. Wydany w 1990 roku Magic Jewelry jest moją ulubioną grą z tego gatunku.

O zasadach raczej nie ma co mówić. Naszym zadaniem jest takie manewrowanie spadającymi klockami, aby ułożyć rząd z 3 klejnotów o takiej samej barwie. Oczywiście rząd może być dłuższy, i jeśli uda nam się połączyć więcej niż 3 klejnoty to ilość otrzymanych przez nas punktów będzie odpowiednio wyższa. Najbardziej pożądaną sytuacją jest stworzenie combosa, który polega na takim ułożeniu klocków by przy jednym ruchu pozbyć się kilku rzędów – dla przykładu najpierw klejnotów o kolorze czerwonym a następnie o kolorze zielonym – ilość przyznawanych punktów jest wtedy największa, a jako że gra nie ma żadnej fabuły to gromadzenie punktów jest naszym jedynym celem.

Sama grafika, jak widać na załączonych screenach, jest bardzo prosta aczkolwiek i tak wyróżniająca się na tle ohydnie wyglądających gier z tego gatunku. Na każdym poziomie widzimy dokładnie to samo tło (Statuę Wolności), która zmienia kolor. Może i mało to zróżnicowane, ale pamiętajmy jak małą pamięcią dysponować kartidż na Pegasusa. Najlepszą stroną gry jest jednak ścieżka dźwiękowa. Każdy poziom ma swój indywidualny theme i każdy z nich jest na tyle dobry, że swobodnie można go słuchać nawet nie grając w grę. I szczerze mówiąc sam czasami tak robię – to nieprawdopodobne to potrafili kiedyś zrobić ludzie, dysponując kilkoma zaledwie dźwiękami.

Podsumowując: grę polecam dosłownie każdemu. O ile granie w nią przez pół godziny może nieco znużyć, to na kilkuminutową rozgrywkę nadaje się idealnie. Zwłaszcza jeśli spodoba nam się muzyka, którą naprawdę można zaliczyć do najlepszych ścieżek dźwiękowych na Pegasusie.