14.01.2016, godz.: 15:14

Mighty Final Fight

dodane przez: nostal_admin kategoria: Akcja, Bijatyka, M

Zanim zabierzecie się do czytania, musicie zdać sobie sprawę z tego, że będę właśnie opisywał swoją ulubioną grę na Pegasusa. Co ciekawe bijatyki nigdy mnie specjalnie nie kręciły (poza serią Mortal Kombat) więc samo to może świadczyć o wysokiej jakości tej produkcji.

Gra została wydana w 1993 roku przez Capcom (który zasłynął wieloma dobrymi grami) i przedstawia losy 3 fighterów. Akcja rozgrywa się w Metro City, gdzie córka burmistrza zostaje porwana a naszym zadaniem jest ją odbić z rąk „Mad Gear” gangu. Do wyboru mamy jednego z 3 bohaterów:

Haggar: burmistrz miasta i ojciec uprowadzonej Jessici. Jest on byłym zapaśnikiem i dzięki swojej tężyźnie fizycznej dysponuje największą ilością zdrowia oraz najsilniejszymi ciosami. Jest jednak najwolniejszą postacią. Po zebraniu bonusu używa przez jakiś czas młota jako broni.

Cody: chłopak Jessici, jego bazowym stylem jest boks, dzięki zebranym bonusom może rzucać nożami. Typowy średniak z przeciętnymi obrażeniami i szybkością.

Guy: partner treningowy Cody’ego wychowany w duchu ninjutsu. Po zebraniu bonusu rzuca shurikenami. Ma najmniej zdrowia i zadaje najmniej obrażeń, jest najszybszą postacią.

Do przejścia mamy 5 poziomów, na końcu każdego z nich czeka na nas finalny boss (z wyjątkiem poziomu 5, tam musimy zmierzyć się z trzema bossami. 2 których spotkaliśmy wcześniej oraz boss końcowy – Belger). Po drodze musimy się oczywiście zmierzyć z wieloma przeciwnikami, jednak na ekranie zawsze będzie ich maksymalnie 2. Modele wrogów są dość zróżnicowane i spotkamy tutaj zarówno blokujących nasze ciosy komandosów, jak i przypominających nieco bezdomnych, nożowników. Każdy z poziomów jest inną dzielnicą miasta, więc są one od siebie diametralnie różne.

Każdy z naszych bohaterów ma swoje combo ciosów, po których przeciwnicy lądują na ziemi i trochę czasu im zajmuje zanim się podniosą – w czasie kiedy leżą nie możemy ich uderzyć. W grze zaimplementowano szczątkowe elementy gry RPG i tak za pokonywanie przeciwników dostajemy punkty doświadczenia. Im wyższy poziom, tym mamy więcej zdrowia oraz nasze ciosy wyrządzają więcej szkód. To ile punktów doświadczenia otrzymamy zależy od sposobu pokonania przeciwnika. Jeśli zostanie on powalony ciosem końcowym z combo otrzymamy 4 punkty doświadczenia, jednak jeśli wybierzemy opcję najbardziej bezpieczną i będziemy kopać rywali z wyskoku otrzymamy zaledwie 1 punkt. Mogę zdradzić, że najbardziej opłaca zadawać się ciosy w klinczu.

Jednym z bardziej intrygujących elementów gry jest ścieżka dźwiękowa. Jest ona naprawdę dobra. Na tyle dobra, że bez problemu można ją całą znaleźć na YouTube i cieszy się ona naprawdę sporą popularnością – sprawdźcie sami.

Czy warto grać? Oczywiście, że tak. Gwarantuję Wam, że zakochacie się w tej grze.