21.02.2016, godz.: 23:00

Road Fighter

dodane przez: nostal_admin kategoria: R, Wyścigowe

Gry samochodowe na Pegasusa zawsze cieszyły się w moim środowisku niesamowitą popularnością – w sumie nie wiem dlaczego, gdyż nigdy nie przepadałem za grami wyścigowymi, na żadnej platformie. Wyjątkiem jest jednak Road Fighter, przy którym spędziłem naprawdę wiele godzin. Wiele godzin pełnych frustracji tak nawiasem.

Gra została wydana w 1991 przez Konami i co jest dziwne – nie posiada wcale fabuły, a przynajmniej nie jest nam prezentowana w żadnym intrze. Biorąc pod uwagę późniejsze produkcje tej firmy (Metal Gear Solid, Silent Hill), jest to sytuacja dość rzadko spotykana. Na początku możemy wybrać jeden z poziomów gry (Level 1 i 2), które różnią się między sobą agresywnością przeciwników. Poruszamy się po drodze, więc mijać będziemy zarówno samochody neutralne jak i samochody, które będą starały się nam utrudnić zakończenie wyścigu – na poziomie drugim jest ich zdecydowanie więcej. My natomiast kierujemy czerwonym samochodem, który rozpędzić może się do zawrotnej prędkości 400 km/h.

Naszym zadaniem jest dotrzeć do mety zanim skończy nam się paliwo w baku – tracimy je zarówno podczas jazdy jak i przez rozbijanie naszego samochodu. Uzupełniać możemy je zbierając bonusy na trasie. Oprócz bonusów napełniających nam bak, czekają na nas plamy oleju które powodują poślizg i dziury w drodze powodujące rozbicie naszego samochodu.

Na obu poziomach ścigamy się stale na 4 planszach, które są zapętlone i po wygraniu wyścigu na planszy numer 4, wracamy ponownie do planszy pierwszej, tyle że jej ukończenie jest już trudniejsze. Dlatego gra nie ma żadnego celu, można ją włączyć na parę minut, celem wyścigu na kilku planszach, ale na dłuższą sesję raczej się nie nadaje.

Niemniej polecam, gdyż jest to naprawdę solidny tytuł.